The Last Unicorn…

 

آن زمان که آخرین عقــاب بر فراز آخرین کوهـــــــــهای فــرسوده به پــــــــــــرواز در می آید و آخرین شیر به سوی آخرین چشمه غبار آلــود غرش میکند ،می توانیم آنها را ببینیم که از ورای سایه های جنگلها، شگفت زده به آخرین تـــک شاخ پیر و خسته خیـــــــــره شده اند...

 

هنگامی که نخستین نفس زمستان در میان گلها منجمد می گردد... و تو به شمال می نگری و ماه رنگ پریده طلوع میکند... ، آنگاه که گویی همه چیز می میرد و جهان را در سوگ رها میکند، از دور دستها صدای خنده آخرین تک شاخ به گوش میرسد که میگوید: « من زنده ام...»

 

آنگاه که آخرین ماه مغلوب آخرین ستاره صبحگاه می گردد و گویی آینده به تمامی نابود شده است،به آسمان نگاه کن ،جایی که میان ابرها مسیری نمایان شده...وجود درخشــــان آخرین تک شاخ را بنگر که می گوید:  


  

   « من زنده ام... من زنده هستم...»

 

***

سلام...سلام...سلامی چو بوی خوش آشنایی بر آن مردم دیده روشنایی...بعد از پنج ماه و خرده ای به کلاغ سپید برگشتن دل انگیز است و خواستنی...دلم برای رنگ سبزش تنگ شده بود... ممنونم ازلطف همه دوستان در تبریک گفتن اتفاق فرخنده ای که در زندگی ام رخ داده است...چه آنهایی که حضوری و رودرروتبریک گفتند و اظهار لطف کردند ،چه آنهایی که تلفنی،ایمیلی،اس ام اسی،کامنتی و...مرا با محبت خود نواختند...خلاصه اینکه ممنونم و امید دارم این اتفاق فرخنده (خواستگاری رفتن و جواب مثبت گرفتن چه برای آقایان ،چه برای خانمها( چون فکر نمی کنم خواستگاری رفتن تنها تعلق به آقایان داسته باشد)) در زندگی آنهایی که در پی آن هستند نیز به بهترین شکل بیفتد و باقی قضایا نیز به خوبی و خوشی پیش برود،علی الخصوص برای برخی از یاران با وفای معلوم الحال! که می دانم خیلی آرزویش را دارند!!!! راستی ! دعای خیر به شدت مورد نیاز است چه ، تنها یکی دو خوان از هفت خوان (تازه اگر فقط همین هفت خوان باشد!)طی شده است... .

 

***

عید نوروز باستانی و سال هزار و سیصد و هشتاد و شش هم رسیدند...چشم بر هم گذاشتیم و روزها سریعتر و سریعتر از همیشه آمدند و رفتند... به سالهای گذشته می نگرم،همیشه ترجیح داده ام از سال 1380 به این سو را سالهای زندگی خود بدانم،زیرا تنها از حدود همان سال بود که « اختیار» کم کمک پایش به زندگی ام باز شد،اگرچه هنوز هم که هنوز است کامل نیست همواره چیزها و کسانی هستند که آزادی و اختیار تو را محدود کنند(مخصوصا در کشور گل و بلبل اسلامی و عدالتمحور! و آرمانگرا و اینجور چیزهای ما )ولی...این سالها اگرچه کم و بیش سخت بودند و در زمان خود رُست مرا کشیدند ولی گذشتند و اکنون به خاطر طبیعت وقایع،فکر می کنم که چه زود گذشتند! انسان است و این فراموشی دیگر...از حدود همان سالها،از سال 81،که وبلاگ داشتن را شناختم و وبلاگ نوشتن راچشیدم،یکی از کارهای جذاب روزهای پایانی سال،نوشتن متن برای شروع سال جدید بود، مخصوصا امسال که می خواستم بعد از پنج ماه و خرده ای « نبـــودن» مجددا به این بلاگ برگردم  و «باشم» و بسیار تمایل داشتم بازگشتم همزمان با بهار و نوشتن نوروزیه باشد ولی خوشبختانه! سفری تفریحی (چیزی که شدیدا به آن نیاز داشتم )پیش آمدو نشد که بشود و در نتیجه، امروز مینویسم...پس بدانید و آگاه باشید که کلاغ سپید هنوز هم زنده است و غار غار میکند...!

امسال نیز مانند سال گذشته تبریک سال نو و آرزوی عیدانه ام در قالب « آرزوی صلح و آزادی » و نیزشعر معروف زیر می گنجد...:

 

«... به آنان که با قلم ،

 تباهی و درد را

 به چشم جهــانیـــان پدیــــدار می کنند

بهاران خجسته باد

 

و این بند بندگی،

 و این بار ظلم و جـــهل ،

 به ســرتاســـر جـهــــان

 به هرصورتی که هست

  نگـــــون و گسسته باد! »

 
/ 5 نظر / 12 بازدید
کتايون

به اميد اون روشنی که توش بشه ستاره هارو هم ديد

ليست وبلاگ‌های به روز شده

با سلام، از عضويت شما در «ليست وبلاگ‌های به روز شده» مدتهاست می‌گذرد و با وجود وبلاگ فعالی که داريد، متأسفانه آنرا پينگ نمی‌کنيد. به همين دليل لينک شما تاکنون به صدر ليست نيامده. برای پينگ کردن کافيست بعد از آپديت (به روز رسانی) و نوشتن یادداشت جدید، آدرس وبلاگ خود را (به همراه http://) در کادر مخصوص پينگ در بالای صفحه اصلی ليست وارد کرده و بر روی دکمه «ارسال پينگ» کليک کنيد تا در عرض چند دقيقه، لينک شما به بالای ليست بيايد و دوستان از يادداشت جديد در وبلاگتان مطلع شوند. موفق و سربلند باشيد

لينكستان وبلاگهاي ايراني

سلام دوست عزيز، يک پيشنهاد خوب براتون دارم: اگر در طرح تبادل لينک سايت ما شرکت کنيد از مزاياي زير برخوردار مي‌شويد: 1- لينک شما را در فهرست لينکستان سايت ثبت مي‌کنيم. 2- لينک شما را در 30 موتور جستجو ثبت مي‌کنيم. 3- همه ماهه شما را در قرعه کشي سايت شرکت مي‌دهيم. 4- يک مقاله بسيار مفيد در ارتباط با نحوه بالا بردن تعداد بازديدکنندگان وبلاگ خود از طريق ايميل براي شما ارسال مي‌کنيم. همين الان از لينک زير بازديد کنيد: http://link.zabanamoozan.com فرصت‌هاي خوب را از دست ندهيد!

ندا

چرا نميذاری به بالايی نظر بدم

دخترارديبهشتی

گاهی وقتا می ام اينجا...نيستی داداش نريمان